Avon świętuje 30 lat w sporcie samochodowym

Avon Motorsport, który jest częścią europejskiego oddziału Cooper Tire, świętuje 30 lat zaangażowania w sporty motorowe, po których firma będzie uczestniczyć w wielu innych zawodach.

Firma Avon , dawniej dostarczone wyścigowe opony z takich organizacji jak Międzynarodowy Wyścig Serwis opon Berniego (Bernie Ecclestone), zaczęła brać udział w wyścigu w lutym 1983 roku. Od tamtej pory Avon stał się już jednym z wiodących światowych dostawców opon na imprezy sportów motorowych, w 2012 był najbardziej udanym w historii firmy – firma kredą 198 zwycięstw na raz w różnych serii na całym świecie.

W ciągu ostatnich 30 lat, Avon zajmuje się produkcją specjalistycznych opon dla prawie wszystkich rodzajów wyścigów z British Formula 3 konkurencji Rallycross i motocykli z koszem. W ostatnich latach firma zwiększyła swoją obecność w wyścigi wozów, w tym roku, Avon będzie wyłącznym dostawcą opon dla serii brytyjskiego GT Championship. Ponadto firma będzie dostarczać opony dla mistrzostw i szwedzkiego GT Championship.

Opony Avon są uznawane za doskonały wybór w Rallycross – unikalna mieszanka wyścigi na szutrze i asfalcie – w ciągu najbliższych trzech lat firma dostarczy opon mi wszystkich członków mistrzostwach Francji. W 2013 roku Avon będzie także oficjalnym partnerem mistrzostw Europy.

Oprócz wyścigów obwód Avon nadal aktywnie uczestniczyć w innych formach sportów motorowych – spółka, w szczególności, jest sponsorem tytularnym serii brytyjskiego Hillclimb Championship, a także produkowane opony do 610-konny Mercedes dla hillklaymba od strojenia studio Carlsson.

W ciągu swojej historii, Avon z oponami i ropy samochody i klasycznych samochodów wyścigowych, w 1954-1958 i 1981-1982, firma była dostawcą opon dla Formuły 1. Teraz opony Avon są nadal w użyciu w formule mistrzostw Historic One Championship, w którym uczestnicy rywalizują na maszynach 60-tych, 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku.

“To jest fantastyczne rocznica, i jesteśmy bardzo dumni z naszego bogatego dziedzictwa – powiedział zarządzający Avon Paul Coates (Paul Coates). – Motorsport zmieniła się znacząco w ciągu ostatnich 30 lat, a my się zmieniło z nim. Dziś jest prawdziwie globalny przemysł, a fakt, że Avon jest zaangażowany w różnych imprezach na całym świecie, jak to potwierdza. ”

“W 2012 roku obchodziliśmy najbardziej udany rok w historii, aw tym roku wydaje się być jeszcze bardziej zatłoczone, jak wziąć udział w kilku ważnych zawodach. Mamy bardzo zmotywowany zespół i mamy wielkie oczekiwania na nadchodzący rok “- dodał Coates.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: