Chińscy producenci odmawiają opon do samochodów ciężarowych na rzecz pasażera

Zużycie gumy w Chinach może pozostać taka sama jak w zeszłym roku, jako że firmy odmawiają opon do samochodów ciężarowych na korzyść opon osobowych, powiedział Bloomberg Prezes Hangzhou Zhongce Rubber Shen Tszinzhun.

Według pana Shen, popyt na opony do samochodów ciężarowych w Chinach w tym roku zostanie zmniejszona, gdyż kraj dokonuje przejścia od przemysłu ciężkiego do modelu rozwoju, co oznacza awans. Z tego powodu, zgodnie z Chin Stowarzyszenia przemysłu gumowego (CRIA), w 2013 roku, z kauczuku naturalnego zużycia w sektorze opon wyniosła 3.250.000 ton, które jest prawie taka sama jak w ubiegłym roku.

“Producenci opon nadal będzie mały produkty marża, – powiedział Pan Shen. – Musimy kontynuować modernizację i skupić się na rynku opon samochodowych. ”

Jak stwierdził, nie tak dawno temu CRIA prezydenta Dana Yali (Deng Yali) tegorocznej produkcji chińskiego przemysłu oponiarskiego wzrośnie o 4% do 490 mln sztuk. Przemysł ten jest już w obliczu rosnących kosztów pracy i nadwyżki produkcyjne, w tym roku poziom funkcjonowania jednostek spadnie nawet poniżej obecnej średniej -% 84 – jeśli wzrost produkcji będzie niższy niż 10%, powiedział pan Dunn.

“4-procentowy wzrost produkcji opon nie oznacza 4-procentowy wzrost popytu na kauczuk naturalny, – powiedział Shen. – Większość popytu będą obserwowane w segmencie opon do samochodów osobowych, których produkcja wymaga mniej kauczuku naturalnego, a także producenci starają się zwiększyć wykorzystanie kauczuku syntetycznego “.

Jak przewidział Pan Shen, popyt na kauczuku syntetycznego w Chinach w tym roku będą rosnąć, ponieważ cena tego materiału jest upadły, czyniąc go bardziej atrakcyjnym. Wzrost popytu na kauczuku syntetycznego w tym roku będzie większa niż na rynku kauczuku naturalnego, jestem pewien, że pan Shen.

Według CRIA tegoroczne zużycie kauczuku syntetycznego w Chinach wzrośnie o 7,8% w porównaniu do ubiegłego roku.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: