Drużyny byli podekscytowani nowym opon Pirelli do GP2

Na tle sporów o charakterystyki opon Pirelli dla Formuły 1 GP2 kierowców stwierdziło, że są całkowicie zadowoleni z nowych opon Pirelli, które zostały zmodyfikowane, aby symulować charakterystykę opon do F1.

Pierwsza faza GP2 w tym roku odbyła się w gorących i wilgotnych warunkach Sepang i Pirelli ogłosił na ten wyścig opony twarde i miękkie, co jest nawet bardziej radykalne rozwiązanie niż z doborem opon dla Formuły 1 etapie (Hard i Medium) lub ostatniego etapu malezyjskiej GP2 .

Aktualizacja GP2 opony zostały zmienione w celu zwiększenia wpływu samochodów wyczynowych, że piloci nauczyli się lepszego wykorzystania ich potencjału, który powinien pomóc w przejściu do przyszłości po F1. Opony również zostały wykonane więcej prędkości, który został już sprawdzony podczas treningów, gdzie niektóre z pilotów odbył koło szybciej niż w kwalifikacjach, w zeszłym roku.

W eliminacjach w tym roku, szybko stał Rapax kierowca Stefano Coletti (Stefano Coletti), otrzymał cztery dodatkowe punkty. Wszyscy kierowcy oprócz Coletti rodaka Simona (Simon Trummer Trummer) używanych opon miękkich, a wyniki z pierwszych 14 zawodników brakowało sekund.

Fabio Leimer

Na początku wyścigu w sobotę, wyścigowe Inżynieria kierowca Fabio Leimer (Fabio Leimer) ma wspaniałe taktów kilka przeciwników i zdobył drugie miejsce na Coletti, który, jak Leimer, rozpoczęła na miękkich opony tych. Jolyon Palmer (Jolyon Palmer) Carlin wybrał inną strategię i rozpoczął wyścig na twardych opon w 22 pozycjach, ale prowadził w wyścigu przez 12 okrążeń, po pilotów przed nim zatrzymał się na obowiązkowych pit stopów. Palmer przeniósł się do miękkich opon na okrążeniu 21, a skończył na szóstym miejscu, grał 16 produkty odpowiednio dobranych taktyki. Sam Bird (Sam Bird) z Rosyjskiej czas używany dwa komplety twardych oponach, ale z powodu wolnego sposób na pit lane był dopiero siódmy po rozpoczęciu piątego.

Coletti zastąpił miękkich opon na twardym dysku w 6 i Leimer miał pit stop na 11, więc chociaż Leimer poszedł na tor po Włocha zużycia opon na ostatnim okrążeniu w wyścigu było mniej niż w końcu było kluczowe – on objął prowadzenie do 4 okrążeń iść, pierwsze zwycięstwo od etapu w Barcelonie w 2011 roku. ART pilot James Calado (James Calado), przełączane od miękkich do twardych opon na kolanach dziewięć, zdecydowanie wyprzedzając Coletti na koniec wyścigu, zajmując drugie miejsce.

Stephen Rishelmi (Stephane Richelmi) baranów jest ósmym, czyli w wyścigu sprint niedziela zaczął z pole position. Po brakowało zwycięstwo w głównym wyścigu Coletti bardzo agresywnie rozpoczął sprint, objął prowadzenie na pierwszym okrążeniu i ostatecznie stał się najlepiej, mimo ataków Felipe Nasr (Felipe Nasr), znalazł swoje opony do ostatnich okrążeń. GP3 panujący mistrz Mitch Evans (Mitch Evans) jest również udowodnione w sprincie i zajął trzecie miejsce na podium. W tym wyścigu, wszystkie zespoły wybrały twardy typ opon.

“Miałem świetny start i byłem pierwszy, miałem okazję do kontroli autobus – Coletti powiedział w niedzielę. – To duży krok naprzód w porównaniu do wczorajszego wyścigu. I był w stanie utrzymać ich opony więc kiedy zaczęli atakować Nasr, zużycie nie było tak wysokie. ”

Stephen Rishelmi

Pirelli menedżer Mario Isola (Mario Isola) po wyścigu, powiedział, że podczas Grand Prix Malezji, zgodnie z oczekiwaniami, był poważnym testem dla nowych opon, wszystkie sterowniki są z powodzeniem stosowane zarówno twarde i miękkie opony. “Przed tym etapie żaden z uczestników nie miał dużego doświadczenia z tych opon, upewniając ich podejście jest jeszcze bardziej imponujące – dodał. – Palmer wybrała ciekawą strategię alternatywną w głównym wyścigu, pokazując, że strategia dźwięk może stać się grać wiele pozycji. W sprincie Coletti pokazał, jak dobrze, że rozumie zachowanie opony w poprzednim wyścigu, więc gratuluję i Fabio Leimer z pierwszego miejsca. ”

Kolejny etap odbędzie się w Bahrajnie GP2 19-21 kwietnia.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: