Jean-Dominique Senart: Jesteśmy gotowi do nowej rewolucji przemysłowej

Na ostatnim forum o rozwoju Chin (CDF) prezes Jean-Dominique Senart Michelin powiedział, że innowacyjność nie jest tylko sposobem na zachowanie rentowności przedsiębiorstw, ale również motorem ogólnego rozwoju społeczeństwa.

Michelin – to bardzo dawna firma z dobrą reputacją, zdobył szacunek klientów i społeczeństwa. Czy jest jakiś magiczny sposób na osiągnięcie Michelin jej wieczną młodość?

Na każdym etapie jego rozwoju, Michelin korzystał z innowacji, innowacji, nie tylko w życiu jednostki, ale w całej fali industrializacji. Oczywiście, jeśli firma jest w stanie zapewnić innowacyjności, trudniejsze konkurencji – w szczególności w zakresie badań naukowych – będzie szybciej rosnąć. Ponadto, również zgadzam się, że firmy powinny stać się ośrodkami innowacji, aby w pełni korzystać z możliwości nowej industrializacji.

Świat ciągle się zmienia, w którym kierunku iść branży oponiarskiej?

Teraz rosną kosztem związanego z magistrali usług E, nowych przejawów urbanizacji i nowej rewolucji transportowej. Nauki o życiu, a także rozwój informacji, komunikacji, biologii i nanotechnologii nie tylko zmieniają wygląd przemysłu oraz istniejących modeli biznesowych, ale nasz sposób myślenia. Tradycyjne czynniki zmian, takich jak zmiany technologiczne, przedsiębiorczości, zagrożenia, prawa i reakcja rynku będzie wzmocniona i uzupełniona przez ten nowy czynnik – cyfrowa rewolucja w życiu codziennym, co będzie miało znaczący wpływ na towary i usługi. Teraz jako nowe wymagania dotyczące społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw, a społeczeństwo oczekuje większej uwagi na bezpieczeństwo i dobre samopoczucie pracowników.

Biorąc pod uwagę obecne trendy w społeczeństwie, które, Twoim zdaniem, należy zrobić, aby przygotować się do spotkania rewolucji przemysłowej.

W przemówieniu na forum, rozmawiałem z naszych obszarach priorytetowych, które podzielone na pięć punktów. Po pierwsze, potrzeba unowocześnienia produkcji, zmniejszenia zużycia surowców i stosowania zaawansowanych systemów przemysłowych, które są podstawą do tworzenia konkurencyjności w nowoczesnym przemyśle. Prędzej Chiny będą wykorzystywać nowoczesny system, tym więcej towarów o wysokiej wartości dodanej, może produkować. Po drugie, trzeba zarządzać innowacyjny klimat, od edukacji do koordynacji programów i tworzenie wyspecjalizowanych klastrów. Po trzecie, musi być optymalne środowisko regulacyjne, że firmy mogą polegać na uczciwej konkurencji, możliwość długotrwałej współpracy, ochrony własności intelektualnej, jak również optymalizacja polityki normalizacyjnej. Po czwarte, konieczne jest budowanie kultury innowacji i tworzenie pul talentu, od wieku przedszkolnym. Po piąte, konieczność finansowania w celu zapewnienia rentowności innowacyjnych projektów środowiskowych.

Michelin wspólne projekty z partnerami chińskimi były bardzo udane, a czego można się spodziewać w przyszłości?

Będziemy nadal pracować z nimi i innymi partnerami w celu osiągnięcia dobrobytu, aby stać się centrum innowacji i pełnego wykorzystania możliwości stwarzanych przez nowe industrializacji.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: