Podkomisja CCI rozwój przemysłu oponiarskiego omówiła sytuację z importu opon

19 marca w Izbie Gospodarczej odbyło się posiedzenie Podkomisji ds. rozwoju branży oponiarskiej, której członkowie wyrazili poważne zaniepokojenie wzrostem importu, zwłaszcza Chin, do krajów Unii Celnej.

W spotkaniu wzięli udział szefowie wiodących producentów opon w Unii Celnej – OAO “Kordiant”, JSC “Nizhnekamsk opon “, JSC” Ałtaj Fabryka opon “, JSC” Belshina “, OOO” Rosyjski producent opon Michelin “, LLC” Pirelli Tyre Rosja », a także zaproszeni eksperci.

Tematem spotkania była sytuacja z importem produktów opon na terytorium celne Unii Celnej (CU TT). Według analiz centrum “Kordiant”, dynamika podaży zagranicznych graczy na rynku krajowym w 2012 spadła w porównaniu z 2011. Z wyjątkiem producentów z Azji (Chiny, Korea), że wzrost przywozu opon w Rosji dla niektórych pozycji, średnio więcej niż dwa razy.

Tak więc, w 2012 roku tempo wzrostu podaży zagranicznych marek opon przekroczył wzrost dostaw rosyjskich producentów, jak wysyłanie importowanych opon do Rosji w rodzaju prawie dogonił wielkość krajowej sprzedaży produktów wytwarzanych w Rosji i wyniosła 30.400.000 sztuk.

Import opon samochodów osobowych w TT TC wzrosła w ciągu ostatnich 4 lat, 2,6 razy (z 120,5 do 308.800 ton), podczas gdy w Chinach wzrósł 4,8 razy (z 10,2 do 49, 5 ton). Udział importu chińskich opon samochodów osobowych w TT na wyniki 2012 roku 16%, a na rynku pojazdów – mniej niż 8%.

Import opon do samochodów ciężarowych w TT TC wzrosła w ciągu ostatnich 4 lat o 2,7 razy (z 90,7 do 242.900 ton), podczas gdy w Chinach wzrósł 4,1 razy (od 37,8 do 152, 9 ton). Udział importu chińskich opon do samochodów ciężarowych w TT TC do 2012 był 57,7%, a TS w rynku – 28%.

W komunikacie prasowym, podkomisji stwierdził, że “przedstawiciele branży oponiarskiej w Unii Celnej wyraziła poważne zaniepokojenie sytuacją, która jest w związku z obniżeniem ochrony celnej na członkostwo Rosji w WTO będzie się nadal pogarszać.”

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: