Pracownicy Goodyear przyniósł róże do urzędu

W ostatni piątek, kilkaset osób zebrało się w pokojowej demonstracji poza siedzibie francuskiego oddziału Goodyeara w Nanterre, protestując przeciwko zamknięciu fabryki w Amiens.

Odbędzie się 22 marca jest trzeci protest, który odbył związek CGT, reprezentujące interesy pracowników na samochody i opon rolniczych w Amiens, zamknięcie, które Goodyear ogłosił na początku tego roku.

Jak francuskich mediów, gdy ostatni raz kampania zakończyła się w starcia z policją w ostatni piątek, wszystko było spokojnie. Pracownicy przyszli do wejścia do biura Goodyear, rzucił róże przyniósł zamknięte bramy, za którymi znajdowały się ochroniarzy i policji.

Przedstawiciele pracowników powiedział, że z pomocą kwiatów chcieli pokazać, że nie chcą przemocy, i zamierzają tylko pokojowo zaprotestować przeciwko decyzji kierownictwa Goodyear kolei jego produkcji francuskiej. Oprócz róż protestujący przynieśli ze sobą plakaty, które zostały napisane w szczególności przypominających prezydenta Francois Hollande na swojej obietnicy wyborczej, aby pomóc pracownikom Goodyear roślin i zapobiec jego zamknięciu. W solidarności z pracownikami odwiedzanych i akcji Goodyear roślin pracownicy Dunlop , który również znajduje się w Amiens.

Pracownicy powiedzieli, że są “obrzydliwe”, że przed action do biura Goodyear przyniósł dużą liczbę policjantów. “Waltz [minister spraw wewnętrznych] wysłał armię przeciwko nam. Przestępcy nie mamy – powiedział pracownik Honore Wine (Honore Vinot). – Proszę sobie wyobrazić, ile pieniędzy wydano na ten pokaz siły “!

Następnie, w piątek, kierownictwo Goodyear potwierdził, że rząd francuski, za pośrednictwem Agencji Inwestycji Zagranicznych (AAFII) prowadzi rozmowy z trzema potencjalnymi nabywcami zakładzie w Amiens, a raczej tylko produkcja opon rolniczych. Wymienia kilka spółek, w tym Indian BKT, a nawet Titan, który porzucił ten pomysł z powodu nieporozumień z Unią. Jednakże, pracownicy, że jest mało prawdopodobne. “Powrót na Tytanie? I nie wierzę w to. Po prostu nie mogę sobie wyobrazić, że ich CEO może iść do fabryki, po tym jak obraził nas “- powiedział jeden z oficerów Goodyear, odnosząc się do listu do szefa Titan Maurice Taylor (Maurice Taylor), w której skrytykował francuski dla niechęć do pracy.

Lider CGT Michael Wamena (Mickael Wamen) Pierwszy nazywa się informacje o nowych nabywców “bzdury”, ale potem dodał jednak, że jeśli one istnieją, związek jest gotów omawiać żadnych wniosków. Zauważył również, że fakt, że władze szukają nabywcy produkcji agroshin, jest dowodem jego rentowność, sprzeczne twierdzenia, że ​​Goodyear.

Po protestach CGT wysłał list do Goodyear CEO Richard Kramera (Richard Kramer), wzywając go, aby omówić możliwość tworzenia spółdzielni pracy dla ochrony opon rolniczych.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: