Continental potwierdziła swój zamiar zainwestować w słowackiej fabryce

Niemiecki Continental podpisały memorandum o porozumieniu z słowackiego premiera Roberta Fico i potwierdził, że zamierza dużo inwestować w zakładzie w Pukhov.

W sumie, Continental planuje zainwestować w słowackiej produkcji 250 mln euro, więc liczba pracowników wzrośnie do 600 osób jednocześnie. Władze słowackie w odpowiedzi na tę inicjatywę, Continental zobowiązała się do udzielania ulg podatkowych w sumie około 20 milionów euro. Należy zauważyć, że jest to największy projekt inwestora zagranicznego na Słowacji od tego czasu, jak rząd doszedł do władzy, pan Fico. Stopa bezrobocia wynosi obecnie około 15%.

“Kiedy nie było informacji, że Continental jest zainteresowany rozszerzenie produkcji na Słowacji, rząd bezwarunkowo wspierać tę inicjatywę” – powiedział Pan Fico po podpisaniu dokumentu, podpis pod którym minister gospodarki podniosła Malatinsky Tomas (Tomas Malatinsky) i Ministra Finansów Kazhimir Peter (Peter Kazimir).

Robert Fico (z lewej) i Nikolai Setzer podpisania memorandum

W imieniu Continental memorandum podpisanym przez wiceprzewodniczącego, Finanse Burkhard Keller (Burkhard Koeller), jak również siedziby magistrali Nikołaja Setzer’em (Nikolai Setzer), który stwierdził, że inwestycje na Słowacji są strategicznie ważne dla dalszego rozwoju branży oponiarskiej niemieckiej firmy.

Większość inwestycji zostanie przeprowadzona jeszcze w tym roku, i oczekuje w ciągu najbliższych 12 miesięcy w Puchov zostanie już utworzone 163 nowych miejsc pracy. Po zakończeniu projektu roślin Continental mocy Słowackie wzroście z 11 do 16 mln sztuk, który powinien to największy w Europie zakład produkcyjny firmy.

Continental nabył pakiet kontrolny w firmie Słowackiej Matador w 2007 roku, a trzy lata później zwiększyła swój udział do 100%. Na Słowacji, Continental produkuje również różne części samochodowe, aw sumie dla firmy w tym kraju ma 5000 osób.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: