Francuska pracownicy złożyli na Goodyear w amerykańskim sądzie

Francuska fabryka pracownicy Goodyear, które spółka zamierza zamknąć do końca tego roku, spółka złożyła w sądzie amerykańskim, twierdząc, że decyzję w celu zagłuszenia produkcję i zapłacić 1100 pracownikom 4.000.000 dolarów odszkodowania.

Pozew zbiorowy został złożony w imieniu pracowników zakładu w Amiens w sądzie wspólnej zarzuty Summit County, gdzie siedziba Goodyear . Jako prokurator prowadzący sprawę, Robert Gary (Robert Gary), Francuzi się zająć w tym sądzie, ponieważ firmy decyzje dotyczące losów ich przedsiębiorstw zostały przyjęte dokładnie w Akron.

Według skargi, Goodyear poniósł z powodu działań płac robotniczych roślinnych w Amiens, związane z wielkością produkcji, które zostały zmniejszone o zarządzaniu. Skarżący zarzucił również, że firmy w ignorowanie wyrok francuskiego sądu, stanął po stronie robotników, a naruszone prawa francuskiego dotyczącego informowania pracowników o zamknięciu zakładu i późniejsze konsultacje z nimi.

Przypomnijmy, Goodyear w ciągu pięciu lat stara się negocjować z związkowej CGT w opcji dla zachowania produkcji w Amiens – w tym sprzedaży swojej amerykańskiej firmy Titan – ale nie była w stanie to zrobić. Teraz pracownicy mówią, że Goodyear zamierza przenieść produkcję do Chin, z niższych kosztów, a spółka wskazuje, że opony produkowane we Francji nie są już sprzedawane na europejskim rynku, dla których są one przeznaczone. Przedstawiciele Goodyear jest również twierdzenie, że producent opon nie ma w planach przenoszą produkcję do Chin.

Uwagi na temat nowego kostiumu Goodyear nie został jeszcze ile.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: