W Rosji będzie przetwarzać łusek ryżowych w krzemionkę do produkcji opon

Ltd. “krzemionka Krasnodar” zbudować pierwszą fabrykę w Rosji krzemionkowych materiałów pochodzących z łusek ryżu, który pozwoli firmy autobusowe kupić amorficzny dwutlenek krzemu (krzemionki) krajowej produkcji.

Produkowane przez spółkę będzie unieszkodliwiania odpadów i produkcji materiałów silikonowych – sorbenty kremneuglerodnye, pył krzemionkowy niskiej czystości, a także krzemionka amorficzna stosowany w przemyśle oponiarskim. Kompleks będzie samowystarczalna w energii elektrycznej wytworzonej w procesie przetwarzania łuski.

Koszt budowy kompleksu, w tym sprzęt niezbędny będzie około 60 milionów rubli. Finansowanie będzie udzielane ze środków w ramach kodeksu karnego “Sberinvest”.

“Istniejące technologie przetwarzania za łuski ryżu dzisiaj mogą albo wytwarzać energię, ale pozostaje w końcowym produkcie sody niskiej jakości, lub pozwalają na uzyskanie dość czysty pył krzemionkowy, ale są energochłonne i nie opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia. W przeciwieństwie do technologii wykorzystywanej przez LLC “FTC” jest to, że w dodatku do taniej energii elektrycznej, można uzyskać szereg krzemionkowych materiałów, w tym bezpostaciowego ditlenku krzemu, które jest nabywane przez producentów krajowych granicą ze względu na brak produkcji w Rosji » – powiedział dyrektor generalny “krzemionki Krasnodar” Alexander Broad.

“Krzemionka Krasnodar” – spółka portfelowa funduszu “Nanoenergo”, stworzonego z udziałem “RUSNANO Stolicy” w połączeniu z gospodarstwa “Agro-Alliance”. Nowy kompleks będzie zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie roślin LLC “Południa ryżu” (filia “Agro-Alliance”).

Oprócz przemyśle oponiarskim krzemionka amorficzna jest szeroko stosowany w przemyśle produkcyjnym i pastach do zębów chemicznych.

Advertisements
Tagged with: , , , , , , , ,
Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: