Titan jest dwukrotnie zmniejszony zysk netto

Titan Międzynarodowa donosił “obok zapisu” ćwiartkę “, pomimo tego, że wyniki, o którym mowa w sprawozdaniach finansowych wskazują, że firma ma jakieś problemy w kilku rynkach.

Łączna sprzedaż Titan w Q1 2013 wzrosła o 24,9%, do 578,4 milionów dolarów, ale zysk brutto wzrósł tylko nieznacznie, a skorygowany zysk netto zmniejszył się, a dość znacznie. W związku z tym zysk na akcję był ponad dwa razy niższy niż rok wcześniej, choć warto zauważyć, że w tym tempie jeszcze zwiększone w porównaniu do 4 kwartału roku ubiegłego. Titan, komentując wyniki, zauważył, że jest przekonany do osiągnięcia swoich celów wcześniej i widzi wiele możliwości dla przyszłego wzrostu w sektorze rolnictwa i górnictwa, gdzie spółka działa najaktywniej.

Silny wzrost sprzedaży w pierwszych trzech miesiącach był przede wszystkim ze względu na niedawne przejęcie Titan, które w szczególności, kupił udziały w Titan Europie 148.700.000 euro. Korzystny wpływ miał też wzrost zapotrzebowania na rolniczych opon .

Zysk brutto wzrósł o 3,6%, do 96800000 lub 16,7% przychodów ze sprzedaży (w pierwszym kwartale ubiegłego roku liczba ta wynosiła 20,2%). Skorygowany zysk netto zmniejszył się z 40,5 do 23,3 mln zł, a zysk na akcję spadł z 84 do 38 dolarów.

Komentując wyniki swojej firmy, Titan CEO Maurice Taylor (Maurice Taylor), powiedział: “Na początku 2013th, ponownie okazał się dobry kwartał ze sprzedażą ponad 578 milionów dolarów, a zysk brutto w wysokości ponad 96 mln. Czy Titan pokazać jeszcze lepsze wyniki? Tak. Co dobrego działo się w pierwszym kwartale? Mamy podpisał czteroletnią umowę z zespołami naszych zakładach w Ohio i Iowa, którego interesy są reprezentowane przez Steelworkers (UKW). Negocjacje trwały od września 2012 roku. I pamiętać, że jesteśmy przekonani, że wzrost kosztów [związanych z nowym układem zbiorowym] zostaną zrównoważone przez wzrost wydajności, a już widzimy tego dowody.

Marża zysku brutto poprawił się w porównaniu do czwartego kwartału, co jest to, czego oczekiwaliśmy. Titan Europe działa również zgodnie z oczekiwaniami, a prognozowane przychody wyglądają bardzo obiecująco. Ceny surowców ustabilizowały się, aw średnim okresie nie oczekujemy żadnych cięć produkcji.

Titan nadal koncentruje się na swoich celach i pomimo całej tej szumu w czwartym kwartale 2012 roku, byliśmy w stanie poprawić stosunek jego kosztów SG & A (koszty administracyjne) do sprzedaży o 7% w pierwszym kwartale tego roku. Titan Europe będzie również zmniejszenie tych kosztów w 2013 roku.

Popyt w Ameryce Północnej rolnictwa utrzymuje się na wysokim poziomie. Jestem w pełni przekonany, że w 2013 roku zwiększymy sprzedaż o 1% w stosunku do rekordowego w zeszłym roku, a to pozwoli nam na zwiększenie udziału w rynku i poprawę zysków.

Sprzedaż w Ameryce Południowej wzrośnie o co najmniej 10%, jak nasz lokalny urząd teraz zwiększa gamę opon, torami, itp. Oczekujemy, że będziemy rozwijać się bardzo szybko w tym regionie, jak mamy tam bardzo udany zespół zarządzający.

W Europie, będziemy również zwiększyć dzięki akcji na rynku na premierę nowych opon, kół i utworów, a ponadto spodziewamy wydajność Titan Europe w tym roku będzie wyższa niż w Q4 2012.

Uważamy również, że dla nas, aby otworzyć wspaniałe możliwości dla wzrostu gospodarczego w Rosji i na Ukrainie w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W Australii również aktywnie rozwijać przemysł rolnych i górnictwa, więc spodziewamy się, że w 2013 roku będziemy zarabiać na tym rynku 150 mln dolarów, a my będziemy w stanie zwiększyć tę wartość do 250 mln euro w 2014 roku.

W Chinach i Indiach, a mamy wiele konkurencji, i dużo możliwości. Dla nas już skontaktował się kilku lokalnych firm oferujących tworzenie joint venture do produkcji opon, kół i torów w regionie. Warren Buffett (Warren Buffet) powiedział kiedyś, że młodzi bankierzy na Wall Street stały się rolnicy, jak to jest w tym sektorze będzie zarabiać pieniądze w ciągu najbliższych 25 lat.

Poniżej jest poziom mechanizacji w kilku krajach (liczba ciągników rolnikom 1000)

  • Kanada – 1824
  • USA – 1586
  • Francja – 1406
  • Niemcy – 1018
  • Rosja – 96
  • Brazylia – 61
  • Indie – 6
  • Chiny – 3

Jestem bardzo optymistycznie przyszłego rozwoju Ameryki Południowej i Rosji. Nawet jeśli ceny zbóż spadną o 25% w obu regionach nadal szybki wzrost liczby maszyn rolniczych. Indie i Chiny, moim zdaniem, będzie rósł w wolniejszym tempie.

Jeśli spojrzeć na te dane, można zauważyć, że w Kanadzie, największa liczba ciągników na rolnika, oraz w Stanach Zjednoczonych, Francji i Niemiec śledzić za niewielką marżę. Sugeruje to, że rolnictwo w tych krajach – jest to opłacalne źródło produkcji na eksport. Jeśli spojrzeć na Chiny i Indie, mają poważne problemy, żeby wyżywić swoich ludzi.

Rosja i Brazylia są teraz przyspieszyć rozwój swojego rolnictwa. Potrzeba czasu, a oni nie zawsze kupić nowy sprzęt. Te kraje będą kupić używanego wyposażenia w Kanadzie, USA, Francji i Niemiec. Titan od tego trendu, także skorzystają. “

Advertisements
Tagged with: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Posted in Uncategorized
One comment on “Titan jest dwukrotnie zmniejszony zysk netto

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Categories
%d bloggers like this: